Šviesa. Menas. Inovacijos.
 
 

namams

Kiekvienas namuose norime komforto, kurį padeda sukurti įvairūs buities ir interjero sprendimai. Vienas svarbiausių sprendimų yra tinkamas namo ar buto apšvietimas. Regis, jokių paslapčių čia nėra – nusipirkai patinkančius šviestuvus ir viskas. Tačiau apšvietimas – tai ne tik funkcionalus šviesos srauto paskirstymas. Rinkdamasis šviestuvą žmogus dažniausiai atkreipia dėmesį į šviestuvo stilių, kokias emocijas jam kelia šviestuvo forma ir išgaunami efektai – atspindžiai, šviesos koncentravimas į vieną objektą ar tolygus jos skleidimas patalpoje.

Žmonėms reikalinga šviesa, o ne šviestuvai, todėl siūlome pradėti mąstyti nuo šviesos dizaino. Planuojant apšvietimą, pirmiausiai reikėtų nuspręsti ką ir kurioje būsto vietoje veiksite, koks baldų išdėstymo planas, atitinkamai pagal tai specialistai patars kokios šviesos ten reikės, ir tik tada reikėtų rinktis šviestuvus, kurie suteiks reikiamą šviesos kiekį ir kokybę.

Richard Kelly (1919-1977), laikomas apšvietimo dizaino pradininku, šviesą skirstė į tris rūšis:

Bendra šviesa arba švytėjimas (ambient luminescence)

Ši šviesa primena debesuotos dienos šviesą, nėra ryškių kontrastų. Tai gali būti tiesioginė arba netiesioginė šviesa. Galima naudoti beveik bet kurį šviesos šaltinį, praktiškiausia šiuo metu – dienos šviesos lempos. Tinka darbo zonoms, vaikų žaidimams, valymui it t.t. Reikalinga didžiojoje dalyje patalpų.

Akcentinė arba kryptinė šviesa (focal glow)

Ši šviesa labiau primena saulėtą dieną, su ryškiais šešėliais ir dideliais kontrastais. Ji teikia mums informaciją, kurios patalpos vietos yra svarbiausios, į ką atkreipti dėmesį. Naudojami taškiniai šviesos šaltiniai, dažniausiai halogeninės, metalohalogeninės arba LED lempos. Reikalinga sukurti atmosferą svetainėje, kartais miegamajame, vaikų kambaryje. Šį sprendimą patartina patikėti specialistams.

Dekoratyvinė šviesa (play of brilliants)

Ši šviesa gali būti tarsi saulės šviesa, krentanti per lapus, tarsi dulkelės sūkuriuojančios salės spindulyje, krintančiame pro lentų plyšį, arba žvaigždžių mirguliavimas giedrą naktį. Tai šviesa kuri pati yra informacija. Tai gali būti ir mirguliuojanti reklama ir televizoriaus ekranas. Šviesos šaltiniai gali būti įvairūs.

Šiuolaikiniuose šviestuvuose be išimties vyrauja šviesos diodų LED technologija (LED apšvietimas). Ji leidžia mažinti šviestuvo dydį, taupyti brangią elektros energiją. Įgilinta šviesos šaltinio padėtis šviestuve žymiai sumažina akinimą ir didina vizualų komfortą. Interjere sieniniai paviršiniai arba įleidžiami šviestuvai su šviesos diodų šaltiniais yra tinkami „budinčiam“ apšvietimui, kuomet aktualu jų neišjungti ir tamsiuoju paros metu,– koridoriuose, praėjimuose, laiptų zonose ar kiemo takams, fasaduose esantiems įėjimams apšviesti.

Tinkamas namo ar buto apšvietimas – tai Jūsų šeimos gyvenimo kokybės garantas. Individualus virtuvės, svetainės ar miegamojo apšvietimas lems komfortą leidžiant laiką šiose patalpose, padės taupyti elektros energiją ir visiškai patenkins Jūsų poreikius.

Susisiekite ir sužinokite, ką Jums pasiūlytų Gaudrės specialistai.

Paslaugos

  • Individualios konsultacijos apšvietimo klausimais
  • Apšvietimo projektų rengimas
  • Energiją taupančių sprendimų parinkimas
  • Energiją taupantys sprendimai
  • Platus interjerinių ir lauko šviestuvų pasirinkimas
Įgyvendinti apšvietimo projektai daugiau projektų
01 SVETAINE a288b8a3