Šviesa. Menas. Inovacijos.
 
 

Miegamojo apšvietimas

Darbo kambaryje dažniausiai sieksime, kad būtų pakankamai apšviestas stalas, vietose, kuriose galbūt bus skaitoma, rašoma ar dirbama su smulkiomis detalėmis, taip pat svetainėje sieksime sukurti jaukumą bei išryškinti svečių pastebimas įdomiausias interjero detales, virtuvėje taip pat neretai dėmesį sutelksime į intensyvų detalių apšvietimą, na o miegamojo apšvietimas bus ta sfera, kur galėsime iš visų jėgų pasitelkti fantaziją. Apšvietimas miegamajame, kaip ir visas kambario interjeras dažniausiai išliks privačiu reginiu, todėl tai bus erdvės, kurias kursite būtent sau. Miegamojo apšvietimas neturės būti ryškus ir intensyvus, nes čia retai, kada reikės įžiūrėti daug smulkių detalių – atvirkščiai, tinkamas apšvietimas miegamajame galės sukurti šešėlių žaismą, kuris galbūt taps palankesniu sąjungininku negu ryši šviesa. Štai keli akcentai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, kai projektuojate miegamojo apšvietimą:

  • Šviesos stipris. Esminis dalykas, miegamojo apšvietimą skiriantis nuo kitų patalpų – šviesos stipris. Nustatyta, kad švelni, ne didžiausio stiprio šviesa labiausiai atpalaiduoja žmogų, leidžia jam pasijusti jaukiai. Dėl šios priežasties paprastai kavinėse prie stalelių šviečia silpna šilta šviesa, tai leidžia žmonėms jaukiai bendrauti, o, pavyzdžiui, juvelyrinių dirbinių parduotuvėse plieskia šalta stipri šviesa, suteikianti nejaukumo įspūdį ir norą užeiti į parduotuvę tik tada, kai tai tikrai būtina. Taigi, miegamajame taip pat turite rinktis ne intensyviausią šviesą. Rekomenduojama rinktis vieną užpildančią švelnią šitą šviesą, ir kitas, akcentines, apšviečiančias tik tam tikras erdvės vietas ir detales. Užpildančią šviesą gali sukurti miegamojo lubų apšvietimas.  Tačiau nebūtina rinktis nuobodų liustrą kambario viduryje – tai gali būti kelios simetriškai išsidėsčiusios įmontuotos lemputės.
  • Akcentinė šviesa. Akcentinės šviesos padės išskirti tik tam tikrus plotus. Tarkime, miegamojo sienų apšvietimas, tinkamai išnaudotas, gali apšviesti lovas, tam tikrus paveikslus, komodą. Verta naudoti ir atskiras lempas, toršerus, siekiant sustiprinti apšvietimą ten, kur gali būti reikalingas detalių ryškumas. Pavyzdžiui, apšviečiamas naktinis stalelis, prie kurio skaitoma, arba komoda, prie kurios atliekamas makiažas, ir pan.
  • Šviesos tapyba. Tačiau tiek miegamojo lovos apšvietimas, tiek sienų ir visos erdvės  apšvietimas gali būti kuriamas ne tik praktiškai mąstant apie tai, kur reikalinga ryškiausia, o kur švelnesnė šviesa. Būtent miegamajame galima kūrybingai pažvelgti į tapybą šviesa, ir kuriant įvairius apšvietimo variantus, piešti šešėliais, skirtingais šviesos stipriais.

Tam, kad galėtumėte nevaržomai kurti miegamojo apšvietimą, siūlome rinktis iš įvairių šviestuvų asortimento.