Šviesa. Menas. Inovacijos.
 
 

Svetainės apšvietimas

Svetainė visada yra vienas svarbiausių erdvių namuose – čia susirenka visi šeimos nariai ir gyventojai, čia sutinkame svečius, čia dažniau atsipalaiduojame nei dirbame. Todėl čia reikalingas visiems malonus svetainės apšvietimas. Štai kelios svetainės apšvietimo idėjos, leisiančios efektyviau paskirstyti šviesą ir pasirinkti šviestuvus.

Erdvių atskyrimas

Pastaruoju metu išpopuliarėjo architektūrinis sprendimas sujungti svetainę ir virtuvę. Išaugusi iš tiksliai išbraižytų sovietmečiu statytų identiškų butų gniaužtų, naujoji karta tarsi gotikiniais laikais siekia minimalizuoti sienų poreikį, išlaikyti daugiau vientisų, pereinamų erdvių, o menamas erdvių ribas žymėti gali tinkamas svetainės apšvietimas. Jeigu jūsų namuose svetainė sujungiama su koridoriumi ar virtuve – verta apšvietimo sprendimais pažymėti, kur yra kuri erdvė. Svetainių apšvietimas gali būti kuriamas pasitelkiant vieną pagrindinį šviestuvą bei kitus akcentinius šviestuvus, čia gali kyboti netgi liustras. Virtuvės ar koridoriaus erdvėse verta labiau išnaudoti intensyvesnę šviesą, pasitelkti daugiau smulkių šviestuvų, išryškinančių pasirinktas vietas.

Užpildanti šviesa

Apskritai, svetainės lubų apšvietimas dažniausiai prasideda nuo užpildančios šviesos, sklindančios iš centrinio šviestuvo. Kadangi erdvė gali būti netaisyklinga ar net sujungta su virtuve, koridoriumi, tai užpildančią šviesą skleidžiantis šviestuvas neprivalo būti kambario centre – jis gali būti virš valgomojo stalo, sofos ir kavos staliuko ar netgi įmontuotas į sieną.

Objektų apšvietimas

Jeigu tinkamai panaudosite šviesą, pusę jūsų svetainės grožio sukurs ne gerai suderintos interjero detalės, o tinkamas jų apšvietimas. Taigi, svetainės kambario apšvietimas reikalingas ne tik praktiniams tikslams – išvengti tamsos – bet ir akcentuoti tam tikrus objektus, stiliaus detales. Tam puikiai tinka įvairios nedidelės įmontuojamos lemputės. Žinoma, interjero detalėmis gali tapti ir patys šviestuvai, jeigu svetainės apšvietimo sprendimai bus įdomūs, o jūsų pasirinkti šviestuvai – nestandartiniai, patrauklių formų.

Lubos sienos ir grindys

Apšvietimas svetainėje gali būti kuriamas išnaudojant visą erdvės karkasą – sienas, lubas, grindis. Jeigu sugalvosite, kaip panaudoti šviestuvus, žinosite, kurias detales apšviesti, sukursite magišką svetainės įspūdį. Naudojant taupias LED lemputes net ir daugybė šviesų nereikš per didelio energijos suvartojimo, tad nebrangiai ir efektingai išryškinsite savo svetainės privalumus, sukursite atmosferą. Naudojant papildomas skaitmenines technologijas, galėsite valdyti skirtingų apšvietimo sistemų, šviestuvų stiprį, „patamsinti“ arba „pašviesinti“ aplinką, esant poreikiui, kai kurias šviesas apskritai išjungti.