Apie projektą

  • Tipas: Prekybos centras
  • Užsakovas: Kauno "Akropolis"
  • Metai: 2019
  • Vieta: Kaunas
  • Architektas: Kančo studija
  • Nuotraukos: Sandra Patapienė, Romas Patapas

Įdomių dizaino ir techninių sprendimų paieška bei atvirumas naujoms idėjoms yra amžinas UAB „Gaudrė“ variklis. 2019 m. „Kančo studija“ architektams Kauno „Akropolis“ rekonstrukcijos projektui pasiūlius idėją bendro naudojimo prekybos centro erdves (alėjas) apšviesti ledkalnio viršūnes primenančia 3D architektūrine konstrukcija, susidūrėme su 3 pagrindiniais iššūkiais: konstrukciškai teisingas apšvietimo sprendimas, didelių matmenų konstrukcijos montavimas dideliame aukštyje, itin trumpas projekto realizavimo laikas.

Į pagalbą pasitelkę estų kompaniją SarosDesign suprojektavome ir pagaminome apie 100 metrų ilgio šviečiančių lubų kompoziciją, sudarytą iš 64 atskirų segmentų (~3x3 m), sujungtų tarpusavyje. Konstrukcija užtikrina tolygų erdvės apšvietimą, yra lengva ir draugiška aplinkai, reguliuojamo šviesos srauto. Šviestuvai apjungia visus įtempiamų lubų technologijos, aliuminio konstrukcijų ir LED apšvietimo privalumus.

Atsižvelgiant į patalpų paskirtį, konstrukcijai buvo keliami ypatingai dideli gaisriniai reikalavimai: naudota speciali gerai šviesą praleidžianti, bet tuo pačiu tolygiai šviesą išsklaidanti plėvelė, atitinkanti BS1 d0 degumo klasę. Pasiūlyta konstrukcija yra ne tik stilingas dekoro elementas, praturtinantis aplinką vizualiai, bet ir aukšto funkcionalumo apšvietimo sprendimas.

Tvirtinant tokio tipo konstrukciją 8-10 metrų aukštyje neišsivertėme be profesionalios alpinistų pagalbos. Dėl savo dydžio segmentai buvo dalinai surenkami vietoje ir iš karto montuojami prie lubų, naudojant specialią alpinizmo įrangą.

Realizuodami šią idėją susidūrėme su itin trumpu projektavimo, gamybos ir montavimo terminu. Projektą pilnai įgyvendinome per 3 mėnesius, iš kurių net 1,5 mėnesio truko konstrukcijų montavimas.  

Plačiau

Aptarkime Jūsų projektą

+370 5 279 61 62 info@gaudre.lt