Šviesa. Menas. Inovacijos.
 
 

Verslui

Šventaragio g. Vilniuje

  • Sventaragio g.Vilnius 17
  • Sventaragio g.Vilnius 10
  • Sventaragio g.Vilnius 6
  • Sventaragio g.Vilnius 8
  • Sventaragio g.Vilnius 7
  • Sventaragio g.Vilnius 2
  • Sventaragio g.Vilnius 5
  • Sventaragio g.Vilnius 9
  • Sventaragio g.Vilnius 1

Šventaragio gatvė, Senamiesčio seniūnija, Vilnius

Bendradarbiaujant su Šventaragio gatvės Vilniuje gatvių apšvietimo elektros tinklų rekonstrukcijos projekto projektuotojais ir užsakovais parinkti apšvietimo įrangą, užtikrinti reikiamą gatvės apšvietą atsižvelgiant į energetinį efektyvumą ir apšvietimo įrangos ilgaamžiškumą, panaudojant šviesos diodų šaltinius. Atlikti šviesotechninius skaičiavimus pagal ME3a klasės skaisčio parametrus (LST EN13201-2:2004). Pristatyti sukomplektuotą apšvietimo įrangą.

Gatvės apšvietimui parinktos 9m aukščio klasikinio tipo nestandartinės sudėtinės galvanizuoto plieno ir ketaus detalių atramos su dvigubomis gambėmis ir dvejais šviestuvais. Smailėjančios į viršų atramos sudarytos iš 3-jų apvalių FE 510 UNI EN plieno vamzdžių, karštai galvanizuotų UNI EN ISO 1461 standartu, vienalyčių UNI EN 1561 ketaus jungčių, viršūnės bei bazės. Pėsčiųjų perėjų apšvietimui pastatytos tokios pat 6m aukščio atramos be gembių. Šventinio apšvietimo pajungimui pastatyta tokio pat stiliaus mažesnių gabaritų 3m aukščio atrama. Visos atramos dekorotuos Vilniaus miesto herbu. Galvanizuoto plieno ir ketaus gaminių padengimai atitinka ISO 9227 (atsparumas korozijai), ISO 11507 (atsparumas šviesai ir UV spinduliams) bei EN ISO 6270-1 (atsparumas drėgmei) standartus.
Atlikus šviesotechninius skaičiavimus buvo parinkti optimalių charakteristikų šviestuvai. VGAET sąlygos išlaikyti ME3a klasės skaisčio ir tolygumo parametrus buvo įvykdytos.
Pirmą kartą Vilniaus senamiestyje gatvės apšvietimui panaudoti šviestuvai su šviesos diodiniais šaltiniais. Šviestuvai pagaminti iš UNI EN 1706 lieto aliuminio ir aliuminio lakštų. Standartiniai LED (šviesos diodų) gatvių apšvietimo šviestuvai yra be gaubtų (asimetrinė šviesos sklaida užtikrinama per PC linzes esančias ant kiekvieno LED šviesos šaltinio) tačiau, išlaikant senamiesčiams būdingą žibintų formą, buvo nuspręsta juos montuoti su pusiau skaidraus polimetilmetakrilato (PMMA) lašo formos gaubtu. Gatvės šviestuvai yra 104W, 9000lm bendro šviesos srauto, 3000K spalvinės temperatūros. MP ir linijų valdymui, su linijų monitoringu ir individualiam kiekvieno šviestuvo valdymui užtikrinti šviestuvo elektroninis maitinimo šaltinis yra su DALI sąsaja. Apsaugos klasė IP66, antivandalinė klasė IK06, 2 elektrosaugos klasės. Lieto aliuminio ir aliuminio lakštų šviestuvo padengimai atitinka ISO 9227 (atsparumas korozijai), ISO 11507 (atsparumas šviesai ir UV spinduliams) bei EN ISO 6270-1 (atsparumas drėgmei) standartus.