Apie projektą

  • Tipas: Verslo centras
  • Užsakovas: Norvegijos NT bendrovė „Schage Real Estate“
  • Vieta: Vilnius
  • Architektas: LUND+SLAATTO ARKITEKTER AS (Norvegija), pagrindinis architektas – Espen Pedersen ir UAB „Arches“ (Lietuva)

Siekdami įgyvendinti modernius ir inovatyvius apšvietimo projektus, mūsų specialistai aukščiausiai biurų klasei priskiriamo verslo centro Quadrum komplekse įgyvendino vieną įspūdingiausių ir technologiškai inovatyviausių apšvietimo projektų šalyje, kuris savo technologijomis, bei efektyvumu nenusileidžia užsienio šalių analogams.

Čia apšvietimo intensyvumas reguliuojasi automatiškai pagal į pastato vidų patenkantį natūralios šviesos kiekį. Pavieniai šviestuvai, jų sistemos ir kompozicijos puikiai dera su minimalistine pastato architektūra bei medžiagomis, o apšvietimo koncepcijos vientisumas puikiai jaučiamas viduje bei gerai matosi iš išorės.

„Quadrum“ komplekse apšvietimo akinimui sumažinti buvo panaudotas specialus mikroprizmatinis sklaidytuvas. Savo struktūra ir architektūra išsiskiriančiame verslo centre teko panaudoti nestandartinius apšvietimo sprendinius ir gaminius. Kiekvienai pastato erdvei, siekiant užtikrinti energinį apšvietimo efektyvumą, buvo individualiai parinktas šviestuvų galingumas ir geriausias jų išdėstymas pagal patalpos apšvietos reikalavimus. Atliekant virtualius skaičiavimus, buvo vertinamos trijų pakopų darbo vietų apšvietimo struktūros, t. y. darbo vietoms apšviesti įvestos artimosios aplinkos ir foninio apšvietimo sąvokos. 

Specialiai šiam objektui po išsamių bandymų šviestuvai buvo pradėti gaminti nepraėjus nė trims mėnesiams nuo pirmųjų šviestuvų prototipų patvirtinimo. Neretai originalių apšvietimo gaminių matmenys turėjo būti tikslinami statybos vietoje. Visi nestandartiniai vienetiniai gaminiai buvo pagaminti UAB „Gaudrė“ gamybos ceche. Kad užduotys būtų įvykdytos laiku, buvo praplėstos projektavimo ir gamybos apimtys, padidintas personalo skaičius. Visa tai ir vietinė gamyba leido užtikrinti greitą bei lanksčią projekto įgyvendinimo eigą, kurią būtų sunku įsivaizduoti tiekiant gaminius iš kitų šalių. Gaminių sudedamosios dalys sukomplektuotos iš patikimiausių ir profesionaliausių gamintojų Europoje, todėl neliko nepasitenkinimo gaminių kokybe ar patikimumu.

Plačiau

Aptarkime Jūsų projektą

+370 5 279 61 62 info@gaudre.lt