Fasado ir lauko apšvietimas

  • Energetinis apšvietimo sistemų auditas
  • Apšvietimo sistemos alternatyvų projektavimas
  • Vizualizacijų pateikimas
  • Šviesos valdymo projektavimas
  • Sistemų įdiegimo priežiūra

Architektūrinis apšvietimas nepamainomas, siekiant išryškinti architektūros specifinius sprendinius ar puošybos, dekoro elementus. Tokie apšvietimo sprendimai leidžia objektus padaryti matomus ir atpažįstamus tamsiu paros metu. Šiandien kiekviename didmiesčio rajone galima rasti pavyzdžių, kai namo apšvietimas net ir į neišsiskiriantį iš kitų pastatą priverčia atkreipti dėmesį ir padidina jo vertę.

Plačiau

Dėmesys funkcijai

Pastatų apšvietimas skiriasi priklausomai nuo tame pastate vykdomų funkcijų bei galiojančių apšvietos normų reikalavimų.

Medicinos, biurų ar sporto centruose svarbiausia yra funkcinis apšvietimas, kazino, teatrų, muziejų – kur kas svarbesnis emocinis, estetinis apšvietimas. Todėl svarbu, kad šviesos mokslas ir šviestuvų šviesotechnika būtų derinama su meniniu šviesos panaudojimu.

Lauko, pramonės, terminalų, sandėliavimo zonų arba gatvių funkcinius apšvietimo sprendimus parenkame atsižvelgdami į keliamos užduoties ir galiojančius apšvietos EN12464-2 ir EN13201-2 normų reikalavimus, siekiame pasiūlyti energetiškai efektyvius, optimalius ir kokybiškus sprendimų variantus.

Plačiau

Tinkamiausias apšvietimas

Dažniausiai toks apšvietimas nuolatinis, statiškas, monochrominis, tačiau sparčiai besivystant apšvietimo technologijoms vis dažniau panaudojamas ir dinamiškas, kontrastingas polichrominis apšvietimas.

Viena vertus tai - didelės galimybės spalvingiems efektams, interaktyvumui, tačiau kartu ir rizika persistengti arba panaudoti efektus ne ten, kur reikia. "Gaudrėje" architektūrinio apšvietimo projektus kuria profesionalūs architektai ir apšvietimo dizaineriai, kurie gerai išmano ne tik šviesos techniką, fiziką, bet ir žmogaus fiziologiją bei psichologiją.

Nesudėtingoms šviesos instaliacijoms šviestuvai gali būti parenkami remiantis šviestuvų techninėmis specifikacijomis ir jų duomenų baze. Sudėtingesniems projektams ruošiamas 3D modelis ir specialių apšvietimo modeliavimo programų pagalba atliekami apšvietos, skaisčio skaičiavimai, generuojamos objektų vizualizacijos. Remiantis šiais skaičiavimais ir vizualizacijomis užsakovas gali tiksliai numatyti galutinį apšvietimo rezultatą, o specialistai – patenkinti užsakovo poreikius.

Projektuojant apšvietimą svarbu įvertinti pradines projekto investicijas ir vėlesnes darbo bei priežiūros sąnaudas. Specialistai tiksliai subalansuos estetinę išvaizdą, norminius apšvietos ar skaisčio normatyvus bei elektros energijos suvartojimo efektingumą, išvengdami šviesos taršos ar pernelyg ryškių apšvietimų.

Plačiau

Aptarkime Jūsų projektą

+370 5 279 61 62 info@gaudre.lt