Apie projektą

  • Tipas: Administracinis centras
  • Užsakovas: AB SEB bankas
  • Metai: 2020
  • Vieta: Vilnius
  • Architektas: „AKG“, architektas Remigijus Bimba, interjero projekto autoriai - „Do Architects“, Gilma Teodora Gylytė, Marija Steponavičiūtė
  • Nuotraukos: Sandra Patapienė, Romas Patapas

Kintančio spektro apšvietimas didžiuliame SEB banko administraciniame pastate yra pirmasis UAB „Gaudrė“ projektas. Be to, tai ko gero, vienintelis toks projektas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Mums buvo patikėtas vienas svarbiausių erdvės nuotaikos kūrimo aspektų – apšvietimas.

SEB administraciniame pastate projektuojami apšvietimo sprendiniai turėjo būti derinami su interjero sprendiniais. Projektavimo užduotyje buvo numatyta naudoti tik šiuolaikiškiausius, patvarius šviestuvus, šviesos šaltinius ir centralizuotą apšvietimo valdymą. Pasiūlėme inovatyvią, į žmogaus poreikius orientuotą dirbtinio apšvietimo koncepciją, atitinkančią natūralų šviesos kitimą gamtoje. Natūrali šviesa reguliuoja mūsų vidinį laikrodį, taigi tiesiogiai veikia žmogaus savijautą –  aktyvumą, darbingumą ir emocinę būseną, kuri taip pat kinta visą parą.

Pagal „Gaudrės“ pasiūlytą apšvietimo koncepciją, darbo zonose nuspręsta naudoti kintamo spektro šviesos diodų (LED) šviestuvus, kurių kintamos spalvinės temperatūros diapazonas 2700K – 6000K. Bendrosiose zonose naudojami fiksuoti 3 000 K spektro šviestuvai.

Šviesa automatiškai įjungiama pagal būvio arba judesio jutiklių signalus, šviestuvus priskiriant jutikliams programiniu būdu. Būvio jutikliai darbo vietose gali jungti ir reguliuoti šviesą. Dirbtinio apšvietimo lygiai automatiškai reguliuojami, atsižvelgiant į natūralios šviesos poreikį patalpoje. Reguliuojant šviestuvą, atsižvelgiama į darbo vietos atstumą nuo lango (papildomi BREEAM balai). Baziniai apšvietimo lygiai gali būti nustatyti konkrečiai užduočiai ar darbo vietai, t. y. suprogramuojami kiekvienam šviestuvui atskirai. Pasikeitus naudojimo paskirčiai, apšvietos lygiai gali būti derinami iš naujo.

Šviestuvai SEB banko patalpoms buvo gaminami pagal unikalų projektą, specifinių techninių parametrų ir matmenų. Šiuolaikiški šviestuvai, pagaminti UAB „Gaudrė“, ir jų aukšti techniniai parametrai bei efektyvus valdymas leido sukurti maksimalų vizualinį komfortą.

Plačiau

Aptarkime Jūsų projektą

+370 5 279 61 62 info@gaudre.lt