Šviesa. Menas. Inovacijos.
 
 

Virtuvės apšvietimas

Virtuvės apšvietimas, kaip ir darbo kambario apšvietimas, labai svarbus savo praktinėmis savybėmis: šviesa turi tinkamai ir pakankamai apšviesti visas maisto ruošimui reikalingas zonas bei detales. Paprastai virtuvės apšvietimas kuriamas iš skirtingų akcentinių šviesų, pagerinančių matomumą ten, kur jis labiausiai reikalingas, bei iš užpildančios šviesos šaltinio – šviestuvo.

Užpildanti šviesa

Kadangi daugiausiai dėmesio dažniausiai vis tiek skiriama akcentiniams įmontuojamiems šviestuvams, užpildanti šviesa neprivalo būti labai stipri, be to, ji gali net ir ne vienodai apšviesti visą erdvę. Jos tikslas – apšviesti virtuvę taip, kad joje esantys žmonės neskendėtų tamsoje. Tačiau tai dar ne tas virtuvės apšvietimas LED lempomis, kuris leidžia patogiai gaminti maistą, aiškiai matant, kiek šakelių turi pjaustomi krapai. Pastaroji užduotis, kaip jau buvo minėta, dažniau tenka kitiems šviestuvams.

Akcentinė šviesa

Virtuvės apšvietimas ir spalvos turi svarbų tarpusavio santykį. Jeigu kitose erdvėse galima rinktis šviesą, kaip nors estetiškai pakeičiančią interjero atspalvius, tai virtuvės LED apšvietimas privalo spalvų nekeisti. Gaminant maistą labai svarbu tinkamai jį matyti, stebėti, ar nepakitusios produktų spalvos, ar maistas atrodo taip, kaip ir turi atrodyti. Todėl akcentinė šviesa, visų pirma, turi būti balta, neiškraipanti spalvų spektro. Be to, reikalingas tikslingas virtuvės baldų apšvietimas. Ten, kur dirbama daugiausiai – pavyzdžiui, prie kriauklės, viryklės, gaminimui skirto stalo ar stalviršio – reikalinga pakankama šviesa. Virtuvės spintelių apšvietimas gali prisidėti prie gaminimo proceso palengvinimo apšviečiant, pavyzdžiui, prieskonius, gaminimo įrankius ar kitus dažnai naudojamus dalykus.

Stilius

Visgi, neretai virtuvė būna sujungta su svetaine, valgomuoju, taigi ir joje pageidaujamas malonus, estetiškas apšvietimas. O ir interjero dizainerio pastangos nenueis veltui, jeigu jo sukurtas virtuvės dizainas bus tinkamai apšviestas. Taigi, svarbu ne tik virtuvės darbastalio apšvietimas, bet ir šviesos kuriama atmosfera. Interjero privalumai išryškėja apšviečiant gražias detales, sąmoningai kuriant kompoziciją ir šviesos panaudojimo strategiją. Tačiau dėl to, kad virtuvėje paprastai vyrauja santūrus stilius, ir šviestuvai tikriausiai bus pasirenkami praktiškesni, savo forma netrukdantys darbui (pavyzdžiui, masyvūs liustrai palubėje ar toršerai ant stalų gali netikti) bei visapusiškai derantys prie bendro patalpos stiliaus.