Šviesa. Menas. Inovacijos.
 
 

Architektūrinis apšvietimas

Architektūrinis apšvietimas šiandien tapo svarbi miesto apšvietimo sistemos dalis, kuri glaudžiai sąveikauja su architektūra ir jos inžineriniais sprendimais.

Architektūrinio apšvietimo projektavimo tikslas – apšviesti pastatus, parkus, skverus, ar jų atskiras dalis, išryškinant jų specifinius sprendinius ar puošybos, dekoro elementus. Tokie apšvietimo sprendimai leidžia objektus padaryti matomus ir atpažįstamus tamsiu paros metu, ar netgi dieną. Šiandien kiekviename didmiesčių rajone galima rasti pavyzdžių, kai namo apšvietimas net ir į neišsiskiriantį iš kitų pastatą priverčia atkreipti dėmesį ir tarsi padidina jo vertę.

Projektuojant apšvietimą svarbu įvertinti pradines projekto investicijas ir vėlesnes darbo bei priežiūros sąnaudas. Specialistai tiksliai subalansuos estetinę išvaizdą, norminius apšvietos ar skaisčio normatyvus bei elektros energijos suvartojimo efektingumą, išvengdami šviesos taršos ar pernelyg ryškių apšvietimų. Dažniausiai toks apšvietimas nuolatinis, statiškas, monochrominis, tačiau sparčiai besivystant apšvietimo technologijoms vis dažniau panaudojamas ir dinamiškas, kontrastingas polichrominis apšvietimas. Viena vertus tai - didelės galimybės spalvingiems efektams, interaktyvumui, tačiau kartu ir rizika persistengti arba panaudoti efektus ne ten kur reikia. Gaudrėje architektūrinio apšvietimo projektus kuria profesionalūs architektai ir apšvietimo dizaineriai, kurie gerai išmano ne tik šviesos techniką, fiziką, bet ir žmogaus fiziologiją bei psichologiją.

Šiandieninėje miesto architektūroje neretai visas dėmesys skiriamas konkretaus objekto architektūriniams elementams, užmirštant bendrą teritorijos visumą. Taip mes tamsoje net neatpažįstame šių objektų, kaip esame juos pripratę matyti dienos šviesoje. Tai itin išryškėja istorinio ir kultūros paveldo objektuose. Istoriškumas lieka nuošalėje, sprendžiami tik techniniai klausimai. Visgi ne technologijos nulemia apšvietimo dizainą, o dizainas sąlygoja kokios technologijos turi būti panaudotos.

Pastatų apšvietimas skiriasi priklausomai nuo jo funkcijos. Medicinos, biurų ar sporto centruose svarbiausia yra funkcinis apšvietimas, kazino, teatrų, muziejų – kur kas svarbesnis emocinis, estetinis apšvietimas. Todėl svarbu, kad šviesos mokslas ir šviestuvų šviesotechnika būtų derinama su meniniu šviesos panaudojimu.

Nesudėtingoms šviesos istaliacijoms šviestuvai gali būti parenkami remiantis šviestuvų techninėmis specifikacijomis ir jų duomenų baze. Sudėtingesniems projektams ruošiamas 3D modelis ir specialių apšvietimo modeliavimo programų pagalba atliekami apšvietos, skaisčio skaičiavimai, generuojamos objektų vizualizacijos. Remiantis šiais skaičiavimais ir vizualizacijomis užsakovas gali tiksliai numatyti galutinį apšvietimo rezultatą, o specialistai – patenkinti užsakovo poreikius.

Susisiekime ir įsitikinsite, kad Gaudrėje gimsta geriausi apšvietimo sprendimai.

Paslaugos

  • Apšvietimo projektų rengimas
  • Apšviestumo, skaisčio skaičiavimas
  • Vizualizacijų pateikimas
  • Energiją taupantys sprendimai
  • Individualios konsultacijos